logo

Results 2016



Winner of "Trophy Of Prilep"

 Samuel Zachara - junior       SVK    


* Prilep World Cup - "Trophy Of Prilep"

* Macedonia World Cup

* Niksic World Cup

* Results in pdf


Prilep World Cup - "Trophy Of Prilep"

F-1-A

 1.  Samuel Zachara - junior       SVK    
 2.  Mickail Lomov - junior       RUS    
 3.  Nebojsa Stosic       MKD    


F-1-A Junior

 1.  Samuel Zachara       SVK    
 2.  Mickail Lomov       RUS    
 3.  Mathis Mongai       FRA    


F-1-B

 1.  Omri Sela - junior       ISR    
 2.  Bojan Gostojic - junior       SRB    
 3.  Maxime Tisserond       FRA    


F-1-B Junior

 1.  Omri Sela       ISR    
 2.   Bojan Gostojic       SRB    
 3.   Pavel Lomov       RUS    


F-1-C

 1.  Alexander Vyazov       RUS    
 2.  Alexandr Drozdov       RUS    
 3.  Kosta Stojanovski       MKD    


F-1-H

 1.  Jim Parker       USA    
 2.  Aviad Levy       ISR    
 3.  Tomer Royzin - junior       ISR    


F-1-P

 1.  Ilya Trapeznikov       RUS    


Macedonia World Cup

F-1-A

 1. Mihail Lomov - junior       RUS    
 2.  Andrija Pesic       SRB    
 3.  Radoje Blagojevic       SRB    


F-1-A Junior

 1.  Mihail Lomov       RUS    
 2.  Urban Terlep       SLO    
 3.  Matic Pirih       SLO    


F-1-B

 1.  Bojan Gostojic - junior       SRB    
 2.  Aleksandr Shelepov       MNE    
 3.  Radoje Blagojevic       SRB    


F-1-B Junior

 1.  Bojan Gostojic       SRB    
 2.  Vanesa Veskova       BUL    
 3.  Aleksandar Cvetanovski       MKD    


F-1-C

 1.  Nikolay Rekhin       RUS    
 2.  Stancho Hristov Dobrev       BUL    
 3.  Alexandr Drozdov       RUS    


F-1-H

 1.  Kristina Ivanova - junior       BUL    
 2.  Marjan Dimov       MKD    
 3.  Momchil Yordanov       BUL    


F-1-H Junior

 1.  Kristina Ivanova       BUL    
 2.  Urban Terlep       SLO    
 3.  Viktoria Peykova       BUL    


Niksic World Cup

F-1-A

 1.  Nikolay Lomov       RUS    
 2.  Danijel Terlep       SLO    
 3.  Thomas Weimer       GER    


F-1-A Junior

 1.  Urban Terlep       SLO    
 2.  Matic Pirih       SLO    
 3.  Mihail Lomov       RUS    


F-1-B

 1.  Bojan Gostojic - junior       SRB    
 2.  Aljosa Anastasov       MKD    
 3.  Aleksandr Shelepov       MNE    


F-1-B Junior

 1.  Bojan Gostojic       SRB    
 2.  Vanesa Veskova       BUL    
 3.  Aleksandar Cvetanovski       MKD    


F-1-C

 1.  Alexandr Drozdov       RUS    
 2.  Nikolay Rekhin       RUS    
 3.  Stancho Hristov Dobrev       BUL    


F-1-H

 1.  Kristina Ivanova - junior       BUL    
 2.  Marjan Dimov       MKD    
 3.  Urban Terlep - junior       SLO    


F-1-H Junior

 1.  Kristina Ivanova       BUL    
 2.  Urban Terlep       SLO    
 3.  Viktoria Peykova       BUL